Školící a konferenční objekty MŠMT

Seznam středisek naleznete na webových stránkách MŠMT.

http://www.msmt.cz/ministerstvo/ostatni-primo-rizene-organizaceRichtrovy boudy

logo_cs

Učební středisko Richtrovy boudy je účelovým zařízením Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV). Nachází se ve východní části Krkonoš v Peci pod Sněžkou. Objekt je situován ve II. zóně Krkonošského národního parku. Leží v nadmořské výšce 1 206 m n. m. v horní části Širokého hřbetu. Pro školy a zájmové skupiny jsou Richtrovy boudy ideálním místem k pořádání lyžařských výcviků, škol v přírodě, turistických kurzů, výukových programů, ozdravných pobytů a výlety do okolí. K dispozici je venkovní dětské hřiště a víceúčelové hřiště, učebny pro 32 a 110 osob. Zajistit lze formu ubytování s plnou penzí, se svačinami pro žáky, s pitným režimem po celý den. Žáci do 4. třídy včetně mají nárok na svačiny v ceně. 

V hlavní budově jsou 2 – 5lůžkové pokoje s možností přistýlky. V zázemí má každý pokoj svůj uzamykatelný botník a kóji na lyže. Samozřejmostí jsou vysoušeče na boty a oděvy. V letním období nabízí středisko možnost úschovy kol. K využití je sauna za zvýhodněnou cenu školám pro 4–6 osob se sprchou a ochlazovacím vědrem V zimním období jsou v provozu dva krátké lyžařské vleky s upravovanými sjezdovkami (ideální pro výcvik lyžařů-začátečníků) a běžecký okruh kolem Richtrových bud v délce cca 3,5 km. Školy mají vleky zdarma. V letním období je možnost grilování, opékání na ohni. Restaurace s krkonošskými specialitami s certifikátem Czech Specials Regional nabízí minutky, moučníky, zmrzlinové poháry a zákusky vlastní výroby a je otevřena každý den od 10.00 do 18.00 hod. pro veřejnost.

Červená bouda – samostatný objekt vzdálený 300 metrů od hlavní budovy. Má kapacitu 29 lůžek ve 2–6lůžkovýchpokojích se společným sociálním zařízením. Je vhodný zejména pro školy a zájmové organizace. Chata je vybavena lyžárnou, sušárnou, k dispozici je malá společenská místnost. Na veškeré stravování se musí docházet do hlavní budovy.

 logo_cshttp://www.richtrovyboudy.cz/